Ukończenie studiów na kierunku Dietetyka nie ogranicza możliwości rozwoju zawodowego wyłącznie do pracy w prywatnym gabinecie. Chociaż zatrudnienie można znaleźć w szpitalach, przychodniach i poradniach metabolicznych, warto wykorzystać indywidualne predyspozycje i zacząć działać w branży, która pozornie z dietetyką ma niewiele wspólnego. Jak wykorzystać zdobyte wykształcenie? Sprawdź 7 branż, w których rozwiniesz skrzydła!
Pomysły na pracę po studiach na kierunku Dietetyka – co możesz robić?
Absolwenci studiów na kierunku Dietetyka często podejmują decyzję o założeniu własnej działalności gospodarczej. Niestety, nie wszyscy mogą pochwalić się predyspozycjami do prowadzenia firmy i wykazują umiejętności oceny ryzyka ekonomicznego inwestycji i przeprowadzenia analizy rynku, znajomość działań marketingowych i doświadczenie w pracy o charakterze poradniczym. Takie osoby mogą spróbować swoich sił w jednym z 4 sektorów:
1. Gastronomia
Decydując się na pracę w szeroko rozumianej gastronomii, absolwent studiów na kierunku Dietetyka może podjąć zatrudnienie w firmie cateringowej, zajmującej się tworzeniem jadłospisów dla osób chorych i odchudzających się lub w restauracji oferującej zdrowe menu.
2. Instytucje medyczne, publiczne, komercyjne i społeczne
Możliwości zatrudnienia dla absolwentów studiów na kierunku Dietetyka jest naprawdę wiele – zdobyty dyplom umożliwia podjęcie pracy w instytucjach medycznych (np. hospicjach, sanatoriach, poradniach psychologicznych i ośrodkach walki z zaburzeniami odżywiania), publicznych (np. domy opieki społecznej), komercyjnych (np. struktury WHO, bazy wojskowych misji pokojowych) i społecznych
3. Placówki edukacyjne (praca z dziećmi)
Dyplom z dietetyki to możliwość pracy z najmłodszymi. Absolwenci studiów na tym kierunku mogą wspierać rodziców w rozszerzaniu diety niemowlęcia, podjąć pracę w placówkach opiekuńczo-wychowawczych albo pracować w przedszkolach lub szkołach.
4. Nauka i praca badawcza
Kończąc studia na kierunku Dietetyka, możesz zdecydować się na dalszą edukację i zdobyć tytuł doktora nauk o żywieniu lub związać się z uczelnią i podjąć pracę w charakterze wykładowcy. Na absolwentów czekają również miejsca pracy w instytutach zajmujących się badaniami nad żywieniem oraz laboratoria.