Dowód osobisty to dokument tożsamości wydawany osobom fizycznym przez agencje rządowe. Zwykle zawiera imię i nazwisko osoby, zdjęcie, datę urodzenia i jakiś numer identyfikacyjny.

Dowody tożsamości są powszechne na całym świecie, zwłaszcza w państwach, które utrzymują formę obowiązkowego systemu identyfikacji; jednakże w poszczególnych krajach występują różnice w kwestii, czy na karcie znajdują się inne informacje.

Ile trwa wyrobienie dowodu osobistego?

Jednym z najbardziej pożądanych przedmiotów dla ludzi jest dowód osobisty. Karta ta służy do identyfikacji i daje dostęp do różnych usług.

W niektórych urzędach możliwe jest uzyskanie dowodu osobistego w ciągu tygodnia, ale w innych proces ten może potrwać dłużej niż dwa miesiące. Standardowo, szacuje się, że czas wyrobienia dowodu osobistego to 30 dni roboczych. Jeśli czas ten się wydłuży, powinieneś zostać powiadomiony przez odpowiedzialnego urządnika.

Czy można przyspieszyć odbiór dowodu osobistego?

W ostatnich latach rząd dołożył wszelkich starań, aby skrócić czas oczekiwania na wydanie dowodu osobistego. W 2017 r. średni czas oczekiwania wynosi 0,3 dnia, czyli o 50% krócej niż w 2010 r. To jednak za mało dla obywateli, którzy chcą szybko wystąpić o dowód osobisty.

Czas oczekiwania na dowód osobisty w wielu krajach jest długi i mija tygodnie lub miesiące, zanim dana osoba w końcu otrzyma żądany dowód osobisty. Może to być dość denerwujące dla tych, którzy szybko tego potrzebują, ponieważ mogą przegapić pewne rzeczy.

Niestety, złą wiadomością jest fakt, że nie można w żaden sposób przspieszyć wyrobienia dowodu osobistego. Średnio urzedy informują o tym, że czas będzie wynosił około 30 dni.

0 Comments

Leave a Comment